به علت گستردگی روز افزون جهان و با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، در جهان امروز حذف یکسری از امکانات از زندگی ها فی الواقع غیر ممکن است و خب به الطبع وجود هر وسیله اضافی کار مار را در زمینه کار های جا به جایی منزل طولانی تر و سخت تر می کند . قبل از انجام هر جا به جایی یا اسباب کشی هم نیاز صد در صد به این است که تمامی قسمت های مختلف منزل مانند : اتاق ها ، سرویس های بهداشتی ، حمام و آشپزخانه به صورت دقیق و کامل نظافت شوند که این امر وقت و انرژی زیادی از افراد خانواده ، علی الخصوص خانم های خانه میگیرد . آشپزخانه را میتوان به عنوان قلب خانه ها معرفی کرد ، آشپز خانه ها لوازم بسیار زیادی را در درون خود جای داده اند که تمامی شان هم از وسایل بسیار مهم و تعیین کننده در زندگی های امروز ما محسوب می شوند و قابل حذف از فرآیند زندگی ما نیستند و طی پروسه جا به جایی منزل باید اولویت اول را برای سرو سامان داده شدن داشته باشند. به همین جهت شرکت باربری شیخ بهایی برای راحت تر طی شدن این فرآیند پر دردسر و کمک به بازگشت هر چه سریع تر آرامش به جمع خانواده های عزیز ایرانی تصمیم به ارائه توضیحات و نکاتی در زمینه جا به جایی لوازم آشپزخانه گرفته است.

 

1) تمام انسان ها برای ادامه حیات خود علاوه بر هوا و آب ، احتیاج به تغذیه مناسب دارند و امروزه مسئولیت مهم سالم نگه داشتن مواد غذایی برای جلوگیری از فساد آن ها را در خانه همه ما یخچال ها به دوش میکشد پس با این وجود تمیز نگه داشتن محیط یخچال به هنگام اسباب کشی و در الویت اول قرار دادنش به هنگام جا به جایی از اهمیت بالایی برخوردار است . خانم خانه دار عزیز پیشنهاد شرکت باربری شیخ بهایی به شما برای تمیز کردن این عضو مهم آشپز خانه تان این است که :

-در مرحله اول مواد غذایی قابل فساد را از یخچال خود خارج کرده و داخل ظرفی از یخ قرار بدهید و تا زمان اتمام جا به جایی و وصل شدن دوباره یخچالتان به منزل یکی از اقوام یا آشنایان بفرستید

-در مرحله دوم مواد غذایی کهنه یا فاسد را از یخچال بیرون بریزید

-حالا نوبت به خارج کردن جعبه تنقلات مثل : شیرینی ، شکلات و تمام ظروف داخل یخچال می رسد .

-بعد از این مرحله تمام کشو ها را از داخل یخچال خارج کنید و با یک دستمال مرطوب تمیز کنید (ترجیحا اگر این کار به صورت شست و شو کشو ها باشد بهتر است) و تمام سطوح داخلی یخچال را دقیق دستمال بکشید و تمیز کنید .

-حال کشو ها را سر جای قبلی شان بگذارید و برای پیشگیری از ایجاد بوی بد در فضای داخلی آن در داخل یخچال یک بو گیر قرار دهید .

-حالا نوبت به این می رسد که پریز یخچال را از برق بکشید و قسمت پشتی و بیرونی (روی در ها و دستگیرها) را با دستمال تمییز کنید.

2) حال نوبت به اجاق گازتان می رسد ، ما در این زمینه هم با ارائه توضیحاتی به شما یاری میرسانیم برای تمیز کردن اجاق گازتان به ترتیب زیر عمل کنید :

از آنجایی که تمیز بودن گاز برای خانم های خانه دار بسیار حائز اهمیت است ؛

-ابتدا تمام سطوح گاز خود را به وسیله ی مواد شوینده تمیز کرده و با دستمال ، خشک کنید .

-در مرحله بعد سر شعله ها و پایه های هر شعله را در روزنامه و مقوا بپیچید تا صدمه نبینند و در جعبه ای قرار دهید

-حال نوبت به این می رسد که بدنه گازتان را به وسیله ی مقوا های کلفت بپوشانید تا در حین جا به جایی آسیب نبیند .

3) اصولا در انجام هر اسباب کشی و یا حتی خانه تکانی تمیز کاری کابینت های داخل آشپزخانه وقت و انرژی بسیار زیادی از خانم ها میگیرد . پیشنهاد اتوبار شیخ بهایی به شما برای آسانتر شدن این فرآیند این است که به صورت زیر عمل کنید :

کار را از کابینت های شامل لوازم پر مصرف روزانه تان شروع کنید ، ابتدا ظروف داخل کابینت ها را بیرون بیاورید و چون مورد استفاده تان هستند آن ها را به خوبی شست و شو کنید در مرحله دوم نایلون کف کابینت (قرار دادن نایلون های مخصوص و مقاوم کف تمام کابینت های آشپزخانه تان امری بسیار مهم و کمک کننده است) خارج کنید و پس از شست شو نایلون کفی هر کابینت را در جعبه مخصوص خود آن قرار دهید تا زمان چیدمان دچار سردرگمی نشوید.

تمام مراحلی که در قسمت بالا گفته شد را درباره تک تک کابینت ها انجام دهید .

تصویر اصلی محتوا

پرسش و پاسخ